Cynické hyeny

O víkendu proběhnou volby do Evropského parlamentu, které většinou moc lidí nezajímají. Protože ale čtenáři Hyen jsou zvídaví lidé, přinášíme vám otázkový speciál o těchto přehlížených volbách. Možná vám pomůže zorientovat se v nepřehledném množství kandidujících hnutí nebo vás alespoň pobaví.

Česko je v Evropě unikátní například tím, že Eurovizi tu má každej na háku. Letošek měl nicméně docela grády, a ne písničkový.

Foglar má ježka v kleci, zatímco bejvalý římský državy maj tajemnej dvanáctistěn - a kdyby jeden!

Zelená je tráva... znáte to. Fotbal má svoje vášnivý příznivce a odpůrce, nicméně těžko byste hledali někoho, kdo o něm nikdy neslyšel a nemá na něj názor. Což ovšem neplatí o následujících "derivátech fotbalu" a dalších veselejch sportech. Některý by mohly furt spadat do kategorie "eh?"

Krátké zprávy o tom, co je nového od minulého newsletteru.

Ve světě je to samá válka a vopruz, tak jsme se rozhodli pro ještě nějakou tu přírodní zajímavost. A aby toho bylo dost na článek, tak jsme dali zajímavosti hned tři, 2x ptáka (opeřenýho, simvás) a 1x strom.

Že by se malejm dětem neměl dávat cukr, protože jim pak vzniká závislost a chtějí ho čím dál tím víc, je obecná znalost zjevně jenom v Evropě.

Kyberpunková budoucnost je tady!

"Nebe nad přístavem mělo barvu televize přepnuté na prázdný kanál." No dobře, takhle daleko ještě nejsme, ale už se to blíží, přátelé - a blíží se to možná jinde, než byste řekli.

Že je na světě (zejména teda v USA) několik Prah, ví kdekdo. Víte ale, kolik je Edinburků? Jeden je ve Skotsku a je to tam hezký! :-) No a dál?

Krátké zprávy o tom, co je nového od minulého newsletteru.

Článek hostující Hyeny a naší věrné čtenářky Kačenky, která si chtěla vyzkoušet, jaké to je, stát se hyení novinářkou. A bez váhání se rovnou vrhla na oblíbené téma Hyen, a to kritizování (nejen) čínských soudruhů, tentokrát při udílení cen Hugo.

Pojďme se v rychlosti podívat na Haiti, kde začátkem měsíce března zaútočily ozbrojené gangy na místní věznice, ze kterejch osvobodili přes 3500 vězňů, a pokusili se ovládnout celou zemi. Poté, co se jim povedlo úspěšně ovládnout skoro celý hlavní město (1,2 miliónu obyvatel, záleží, co tam všechno počítáte), tak se pokusili obsadit i haitský mezinárodní letiště, ale neúspěšně. Ne, že by to hrálo nějakou roli, protože většina aerolinek lety s ohledem na bezpečnostní situaci dosti omezila. Takže třeba premiér Ariel Henry zůstal trčet v Portoriku a nemohl se vrátit do země.