Cynické hyeny

Ousmane Sonko je jednou z hlavních tváří opozice v Senegalu. A byť naše redakce naprosto nepochybuje, že zprávy ze Senegalu patří u našich čtenářů k ranní snídani stejně neodmyslitelně jako vajíčka, stejně jsme se rozhodli aktuální rozsudek okomentovat.

Zvířátkem nakonec aktuálního čísla je kosatka dravá jménem Gladis. Vlastně tři různý kosatky, který se všechny jmenujou Gladis. A možná taky Gladys. Vlastně jich je asi 15. Problém kosatek je, že je lidi od sebe blbě poznávaj, takže se blbě určuje, kolik jich je a která je která.

Dobře, dobře, přiznáváme že titulek je o něco skandálnější, než by nutně musel bejt. Jednak za ten válečnej zločin nebyl nikdo odsouzenej (ve smyslu opravdovýho trestního soudu, kde by sprostej obviněnej šel nakonec do basy) a jednak se rozhodně nestal v Austrálii, ale možná v Afghánistánu.

V Paříži se zrovna odehrává French Open, tak se podíváme na střípky a skandálky ze světa sportu, kde většina akce je pop-pop-pop a diváci točej hlavama sem a tam.

Krátké zprávy o tom, co je nového od minulého newsletteru.

Nic novýho pod sluncem, řikáte si asi. My ale považujem za nutný připomínat, jak se ty smradlavý Číňani chovaj.

...ale unavený klidně jo, protože to tolik nevadí a navíc to nemaj švestky jak zjistit? Tak vězte, že na vás možná brzo dojde!

Dáme si trochu černý kroniky! (Varování - článek obsahuje vraždu smrt zabití a nechutný detaily.)

Asi každej slyšel o tom, že "v Indii je kráva svatá". Do značný míry je to pravda; ve zkratce, celý to vychází z logiky, že kráva reprezentuje božstvo a hojnost tím, že dává člověku mléko a strdí (dobře, tak spíš smrdí).

Úhoři, v Evropě přísně chránění, se pašují do Asie. Dokonce i letadlem, v příručních zavazadlech. Druhý týden v květnu provedla španělská a francouzská policie zátah na gang pašeráků těchto ohrožených ryb.

Krátké zprávy o tom, co je nového od minulého newsletteru.

Číst myšlenky - tedy převádět mozkové signály na řeč nebo text - je dost lákavá představa. Tak lákavá, že se do toho pustil i americký Jára Cimrman, Elon Musk, se svým projektem Neuralink. Úplně jinak a o dost realističtěji se k tomu ale postavil tým vědců z Texasu.