<< zpět na hlavní stránku

Leslie van Houten už nesedí!

V Americe došlo k téměř nemožnýmu: po mnoha a mnoha a mnoha (53) letech propustili z krimu Leslie van Houten, která se proslavila zejména tím, že byla členem sekty Charlese Mansona a podílela se na vraždách, který ta sekta provedla.

Vanhouten

photo: Stan Lim / Associated Press

Charles Manson byl o dost horší než jakejkoli léčitel Ríša, hlavně proto, že v manipulování lidí byl mnohem lepší a taky měl šílenější teorie. Jedna jeho teorie byla, že co nevidět začne apokalypsa ve formě rasový války - Manson tomu říkal Helter Skelter, podle písničky od Beatles, on si totiž myslel a hlásal, že písničky od Beatles maj v sobě skrytý proroctví, Bible hadr. (Helter Skelter je jinak v Anglii taková jako věž, kolem který je "obtočená" klouzačka, a přeneseně to znamená, že je v něčem bordel.) A nejen že to mělo blbý jméno, ale taky to měl bejt konec světa, kterej se Manson snažil přivodit tím, že zabije nějaký lidi. No nikdo neříká, že Manson byl normální, nebo že jeho teorie dávaly jakejkoli smysl.

Jako s každým sebeobskurnějším vůdcem sekty se bohužel našli lidi, který Mansonovi dopřávali sluchu. Říkali si Rodina a nebylo jim odporný pokusit se tadyten Helter Skelter nastolit. Nejznámější z jejich obětí byla herečka Sharon Tate - která v době vraždy byla navíc v osmým měsíci - ale výše zmíněná Leslie van Houten seděla až do úterka 11. za jiný dvě vraždy - ona a další spolupracovali na ubodání manželů LaBianca, což byl manažer supermarketu a spolumajitelka obchodu s oblečením. Dodneška se pořádně neví, proč to vlastně udělali - myslí se, že chtěli konec světa, ale zfetovanejm fanatikům (což tehdy členové Rodiny byli celkem bez výjimky) do hlavy nikdo nevidí.

Zajímavost k tomu taky je, že Mansonova Rodina je jedním z tématů v Tarantinově filmu Tenkrát v Hollywoodu, který Hyeny vřele doporučujou.

Každopádně, jak už jsme zmínili výše, Leslie od úterka nesedí. Snažila se o podmínečný propuštění už od roku 2016, ale zatím pokaždý jí to guvernér zablokoval, až teď řekl, že už na to kašle.

No a nebyla by to Amerika, kdyby někdo (vč. nás) nevyužil příležitost rejpnout si do jejich obsese zavírání lidi na hrozně dlouho (což vede k tomu, že teď maj ze spousty kriminálů regulérní domovy s pečovatelskou službou, protože vězňům je milión) a taky do jejich systému, kde guvernér může efektivně zvrátit rozhodnutí celý komise někoho pustit (to se Leslie stalo opakovaně). Což pochopitelně dělá hlavně v momentě, kdy mu to nažene politický bodíky, a se spravedlností to zas tolik společnýho bohužel nemá...

<< zpět na hlavní stránku