Mezitím ve Skotsku...
před 2 lety
Ruské hnojomety zkusily nakydat špínu na Skotsko a to si teda nechceme nechat líbit, takže vám řekneme, jak to bylo dovopravdy.
Donesly se nám nějaký fámy, že Nicola Sturgeon, skotská premiérka, odstoupila proto, že nějakej chlap znásilnil nějaký ženský, pak se prohlásil za ženskou a chtěl jít sedět do ženský věznice, což vedlo k nepokojům ve Skotsku, a následně k odstoupení Nicoly z pozice předsedkyně skotský vlády. Ruské trollozprávy necháváme většinou bez komentáře, ale tak když už Hyena Flad bydlí ve Skotsku, tak teda tyhle fámy zkusíme vyvrátit.
S Nicolou se to má tak, že poté, co rezignovala novozélanská premiérka, o které jsme psali v minulých Hyenách, tak zjistila, že se to může. No a protože už to nějakou dobu chtěla taky zabalit, tak po devíti letech premiérování a zároveň poslancování řekla, že je to náročná práce a že se chce nadále naplno věnovat poslaneckému mandátu, a tedy že premiérské křeslo přenechá někomu, kdo na to bude mít čas a kapacity. Což je veskrze chvályhodné rozhodnutí, na rozdíl od jiných, kteří se drží svých prebend a funkcí jako hovno košile.
Je ovšem možné, že k tomu navíc přispěly události posledních dnů, z nichž obě se týkaly transgender osob. Jednak stále pokračují obavy, že by Skotsko mohlo mít lepší lidská práva než zbytek Británie, a lidé by tedy do Skotska utíkali za svobodou, ale hlavně je tu případ Isly Brison. Isla se narodila v mužském těle a v něm se dopustila několika zločinů, včetně znásilnění. Je ovšem transgender a seděla tedy v ženském vězení, podle svého reálného pohlaví. Ostatní vězeňkyně se ovšem ozvaly, že se bojí znásilnění, což vyvolalo poměrně silnou (a z našeho pohledu poměrně otevřenou) širší debatu v celé společnosti, kde se ukázalo, že spousta lidí má hlavně hodně předsudků a čím míň problematice rozumí, tím jsou hlasitější. Zajímavé je, že znásilnění homosexuály ve stejných věznicích už nikoho netrápí, a proti nim nikdo neprotestuje - hlavně asi proto, že na homosexuály už si britská společnost nějak zvykla.
No a pokud byly ve Skotsku jakékoliv nepokoje, tak jsme si jich nevšimli, snad s výjimkou zvýšeného množství mírně podroušených lidí, jejichž přítomnost ovšem přičítáme spíše právě probíhajícímu šampionátu v rugby Six Nations, což je jedna z nejdůležitějších sportovních událostí na Britských ostrovech.
Ovšem Skotskem hýbala zejména jiná událost. Edinburský magistrát chtěl zakázat striptýzové bary a tanečnice s půvaby. V Británii jsou ovšem pracovníci v sexuálním průmyslu zaměstnanci, takže mají třeba sociální pojištění a hlavně také odbory. Které magistrát promptně zažalovaly. No a protože jsou striptýzové tanečnice mezi lidem oblíbenější než pracovníci magistrátucitation needed, tak se dělný lid promptně složil striptérkám na právníky. Soud dal lidu a tanečnicím drtivě za pravdu, takže lid šel oslavovat a na jakékoliv nepokoje aktuálně nemá (z pochopitelných důvodů) čas.