<< zpět na hlavní stránku

Twitterová apokalypsa

U příležitosti stížnosti Elona Muska na to, že uživatelé používají službu, za kterou mu někteří z nich dokonce i platí, si pojďme shrnout, co že se tam za posledních pár měsíců vlastně stalo.

Elon Sink

Nemyslíme si, že by tvrdé jádro našeho čtenářstva trávilo dny a noci na sociálních sítích, a tak jsme se rozhodli vám shrnout události posledních měsíců na jedné z nich - Twitteru - převážně kvůli jejich celkovému komickému potenciálu.

Celá komická situace začala v březnu, kdy se Elon Musk stal většinovým akcionářem Twitteru. Díky tomu se dostal do vedení Twitteru a začal psát na tuto sociální síť svoje nápady s tím, co všechno změní. Hlavně teda chtěl bránit svobodu slova a vydělávat na uživatelích. V dubnu téhož roku se rozhádal s generálním řiditelem o tom, jak by se to mělo dělat. No a protože má ego a prachy, tak oznámil, že si radši Twitter v "zájmu celého lidstva" koupí a bude si tam dělat, co chce. Twitter se nejdřív tvářil, že 44 miliard dolarů je trochu málo, ale když viděli, že Elon už s cenou nahoru nepůjde, tak na prodej kejvli. A začala komedie.

Elon Musk se začal pídit po tom, co že si to vlastně teda koupil, načež mu Twitter řekl, že to se měl ptát dřív a ať vyndá prachy, když už maj smlouvu. Musk pak v červenci oznámil, že by chtěl od smlouvy odstoupit. Twitter ho dal samozřejmě k soudu s tím, ať kouká klopit a nekecá, no a v říjnu téhož roku, těsně před tím, než ten soud teda začal, pak Elon Twitter slavnostně koupil a začaly se dít věci.

Poté, co nakráčel do budovy nesa kuchyňskou výlevku, prohlásil něco, jako že přišel Twitter vyčistit - a promptně vyházel veškeré vedení. U toho neskončil a začal vyhazoval všechny zaměstnance, který odmítli dělat zadarmo přesčasy. Dlužno dodat, že se pak divil, že v některej zemích Evropy je tohle nelegální.

Navíc zrušil modrou ikonku, která označovala důvěryhodné ověřené účty a nahradil jí ikonkou šedou. Modrou ikonku si pak mohl koupit naprosto kdokoliv, což samozřejmě vedlo k tomu, že šedou ikonku všichni ignorovali, a různí podvodníci a vtipálci začali houfně skupovat modré ikonky a vydávat se za různé jiné lidi (včetně Elona Muska).

Ve své klauniádě pak Elon pokračoval v prosinci, kdy zablokoval účty nepohodlným novinářům, kteří se provinili tím, že psali o informacích, které i jinak jsou veřejně dostupné (jejich hlavní chyba ovšem byla, že to bylo o Elonovi Muskovi a jemu se to nelíbilo). Zablokoval jakékoliv zmínky o konkurenci a pokračuje i letos, kdy jsme se třeba dozvěděli, že Elon nemá rád, když lidé používají Twitter ve větší než malé míře.

Výsledkem pak byl volný pád akcií nejen Twitteru, ale i automobilky Tesla, kde má Elon také podíl, a celkové ztráty za celou "pomoc lidstvu" tak pro něj zatím činí zhruba 200 miliard dolarů. Tak bychom rádi Elonovi vzkázali, jestli by už nám a Twitteru nechtěl přestat pomáhat? Už se všichni máme díky jeho akvizici Twitteru tak dobře, že už to líp nejde, takže může prachy radši dát třeba na adopci hyeny v Zoo Praha nebo na Člověka v žízni.

<< zpět na hlavní stránku